Ha hihetünk a híreknek, akkor az SSD meghajtók a nem is olyan távoli jövőben teljes egészében átveszik az uralmat a közel fél évszázados HDD-ktől a háttértárolók piacán.
Mivel az SSD főként elektromágneses hatásokra építkezve működik számos olyan problémától és bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat, melyek a winchesterek mozgó alkatrészeinek meghibásodásából erednek. Ráadásul elképesztő sebességre gyorsítják a számítógépünket. További előnyük, hogy nincs felpörgési idejük, nem kell hosszú perceket várakozni arra, hogy felálljon a rendszer és az olvasási várakozási idő is kevesebb. Az SSD-k flash memóriájának sokkal jobb a hőmérséklet toleranciája, ezért akár a megszokottnál jóval hidegebb vagy melegebb körülmények (-40-85 °C között is működőképes) között is működőképesek maradnak. Üzem közben teljesen hangtalanok, köszönhetően a mozgó alkatrészek hiányának és kevesebb energiát is használnak fel (tehát kevesebb az áramfelvétel), ami leginkább a laptopok akkumulátor-élettartamára van pozitív hatással.
Mechanikai megbízhatóságuk is jobb, hiszen képesek elviselni szélsőséges behatásokat is (komolyabb ütés). A kis fizikai méret és tömeg mellett viszonylagosan állandó az olvasási és írási teljesítményük is.