Az élet szinte minden területén segíthet nekünk egy okostelefon beleértve a pénzkezelést is. A mai bejegyzésben ingyenes pénzügyi applikációk közül szemezgetünk.
KOIN
A KOIN az első magyar nyelvű pénzügyi applikáció. A letöltése után kötelező regisztrálnunk a használatához, cserébe a mobil mellett egy számítógépről is hozzáférünk a könyvelésünkhöz. Miután a regisztráció megtörtént egy nagyon jól tervezett felületet látunk. A készítők pont annyi funkciót tettek bele, mint amennyire szükségünk van. Se többet, se kevesebbet. Ezért pár perc alatt meg lehet tanulni a használatát és nincsenek felesleges menüpontok. Nagy előnye még más applikációkhoz képest, hogy havi költségvetésben gondolkodik, nem egy „kupac pénzben”, ami néha ennyi, néha annyi. Szépen átlátjuk, mennyi pénzünk lesz a hónap végéig és mennyi tartozásunk vagy megtakarításunk marad a következőre. Rendszeres kiadásokat és bevételeket is megadhatunk, mint például fizetés, albérlet, banki törlesztőrészlet. A megadott adatokat Excel fájlba is importálhatjuk. Összességében nagyon örülünk annak, hogy egy magyar élethez igazodó, magyar felfogáshoz, mindennapokhoz közelítő applikációval találkoztunk. Ráadásul az android mellett iPhone-ra fejlesztett változata is van.
Monefy – Money Manager
Google Play-en belül nagyon jó értékeléseket kapott pénzügyi app. Nem véletlenül, ugyanis a letöltés után egy barátságos, letisztult felület fogad minket, ahol minden kiadásnak és bevételnek megvan a maga kategóriája (például: taxi, egészség, sport, szórakozás, élelmiszer stb.). Ezeken a kategóriákon természetesen változtathatunk, de meglepő módon nem hozhatunk létre új kategóriákat az ingyenes változatban, ezért EGYÁLTALÁN NEM ajánlott törölni a gyárilag megadottakat, hanem csak átnevezni érdemes őket. Fontos még megemlíteni a biztonsági mentés és szinkronizáció funkciót, melynek köszönhetően több eszközről is kezelhetjük pénzügyeinket és az okostelefon esetleges eltűnése után is megmaradnak adataink.
Money Lover – Expense Manager
A Money Lover a szerkesztők ajánlását, készítője pedig a legjobb fejlesztő címet nyerte el a Google Play áruházban. Ez egy sokkal összetettebb pénzügyi app, mint a Monefy vagy a KOIN és ezért jóval több funkcióval rendelkezik. A kategóriák beállítása és a pénzmozgások követése mellett, az applikáció segítségével Excel fájlba importálhatjuk könyvelésünket, kiszámolhatjuk a borravalót, ha étteremben ettünk, keresést indíthatunk a közeli ATM-ekre, számolhatunk a valutaváltóval, számon tarthatjuk a sárga csekkeket és sok más pénzügyi számítást elvégezhetünk. Dicséretet érdemel még a megtakarítások menü is, ahol kitűzhetünk egy célt – mint például nyaralás vagy új okostelefon megvásárlása – és számon tarthatjuk mennyi pénzünk gyűlt már rá össze. Ennek az alkalmazásnak is van az android mellett iPhone-ra fejlesztett változata, sőt különös módon Windows Store-ról is elérhető.
Google Play
iTunes
Windows Store
Expense Manager
Az Expense Manager is egy elég összetett szoftver, de ennek ellenére nem olyan nehéz megtanulni a használatát. Hasonlóan a Money Lover apphoz, itt is rendelkezünk pár eszközzel, mint számológép és borravaló kalkulátor, ám az Expense Manager esetében a kategorizálás a legnagyobb előny. Megadhatjuk, hogy kitől, kinek, mikor, milyen kategóriában, milyen fizetési módszerrel (pl.: banki utalás, készpénz, csekk stb.) kaptunk vagy adtunk pénzt, illetve megjegyzést és címkét is adhatunk a pénzmozgáshoz. Több fiókot is létrehozhatunk magunknak, így például a bankkártyák és a tartalékok is külön ablakban vezethetőek.
A fentebb említettek mellett, még számos pénzügyi applikáció található az interneten, de a legtöbb funkcióját tekintve hasonlít, ezért csak felsorolunk néhányat, amit érdemes lehet kipróbálni:
Prosper Daily – Money Tracker
Google Play
iTunes
Level Money
Google Play
iTunes
Dollarbird
Google Play
iTunes
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: