B2B - beszerzésről mindenkinek

Hogyan védekezzünk a betörők ellen?

Az ember sosem lehet elég óvatos, ha a vagyonának megvédéséről van szó. Mindig körültekintőnek kell lenni, akkor is ha a vállalkozásunk bevételét, vagy az üzletet szeretnénk biztonságban tudni és akkor is, ha a lakásban lévő vagyontárgyakra szeretnénk vigyázni.

Hogyan védekezzünk a betörők ellen?A biztonságvédelmi eszközök és rendszerek sokak számára ismeretlen területnek számítanak, pedig „jobb félni, mint megijedni alapon” valamilyen mértékben mindenkinek használnia kellene ezeket. A magyarországi betörések során a betörők 95%-a azért jut be a lakásba, mert nem megfelelő a bejárati ajtó védelme. Egy valamire való biztonságos rendszer a biztonsági ajtó beszerelésével kezdődik. A legjobb ajtók, minden oldalról zárnak és legalább négy zárszerkezettel rendelkeznek. Fontos, hogy a falba masszívan beépítettek legyenek, így ellenállnak a feszegetéseknek is. A betörők másik kedvenc bejutási helye az ablak. A tévhitekkel ellentétben ritka az, hogy a rablók betörnék az ablakokat, a legtöbb esetben inkább leszerelik ezeket. A földszinten lévő vállalkozások számára az egyik megoldás lehet a védőrács használata, de akik nem szeretnék, hogy börtönérzetük legyen, amikor kinéznek az ablakon, azok választhatják a befeszítésgátló berendezéseket is. Ezeket a nyílászáró típusától és méretétől függően felszerelik az ablakkeretre így megakadályozható, hogy a betörők ezeken keresztül jussanak be a helyiségbe. Ha valamilyen módon ez mégis megtörténne, akkor a riasztóberendezés még mindig figyelmeztetheti a környezetet arra, hogy feltehetőleg éppen betörés zajlik.

Hogyan védekezzünk a betörők ellen?A riasztó egy olyan rendszer, amely riasztóközpontból, mozgás- és nyitásérzékelőkből és kültéri szirénából áll. Elsőre bonyolultnak tűnhet, de a tulajdonos feladata, hogy a megadott kóddal aktiválja a rendszert, amikor elhagyja a területet és kikapcsolja, amikor visszatér. Ezek a berendezések a rendőrséghez és tűzoltósághoz is jelezhetnek típustól és szerződéstől függően. Előfordulhat, hogy a tolvajok így is bejutnak és megpróbálnak elkobozni tárgyakat. Ilyen esetekre mentőöv, lehet a széf vagy páncélszekrény, amelyek korunk betörői ellen, csak akkor biztosítanak védelmet, ha erősen a falhoz vannak rögzítve és legalább kétfalúak. Ilyen példa ez az Acél biztonsági szekrény is, amely kétfalú vázzal és ajtóval van ellátva, kétoldalú zárszerkezettel és a fenéklapon rögzíthető furattal rendelkezik.

A tényleges biztonság érdekében érdemes legalább négyszintű felszereltséget választani, hiszen ez a költségráfordítás a későbbiekben, megóv majd minket a nagyobb kiadásoktól, amelyek az elszenvedett károk miatt keletkeznek.

Hogyan védekezzünk a betörők ellen?

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!