B2B - beszerzésről mindenkinek

3D nyomtatás otthon?

Nos, lényegében igen. Mára már teljesen elfogadott a 3D nyomtatás. Otthonainkat viszont csak nemrég kezdték el meghódítani ezek a XXI. század egyik forradalmának tekinthető eszközök. A 3D nyomtató képes háromdimenziós tárgyakat alkotni, digitális modellekből így a kreatív és lelkes egyéniségek bátran kísérletezhetnek egy-egy digitális modell háromdimenziós alakjának létrehozásával.

3D nyomtatásEz a masina rengeteget segíthet a ház körül, viszont a használata az elején még nem olyan zökkenőmentes, mint ahogyan azt az ember elvárná. Az első nehézséget a nyomtatóhoz járó egyedi 3D tervezőprogram használatának megtanulása okozhatja. Laikus szemmel pofon egyszerű, azonban nagy figyelmet kell fordítani arra, hogy a megalkotott forma darabjai tökéletesen illeszkedjenek, és hogy elegendő anyag legyen az előállított tárgyban, hogy ne törjön el és megtartsa saját súlyát. Ezután jelentkezhet a következő probléma. Nem lehet még színesen nyomtatni, ugyanis a legtöbb 3D nyomtató egy vagy maximum két szín nyomtatására képes egyszerre. De ezt a gondot egy kis festékkel vagy körömlakkal, és némi kézügyességgel természetesen könnyedén kiküszöbölhetjük. Az utolsó bökkenő már csak annyi, hogy a nyomtatás a tárgy tömörségétől és méretétől függően akár órákig is eltarthat. Cserébe azonban készen vehetjük kezünkbe az általunk megálmodott egyedi sütiformát, porszívóalkatrészt, karácsonyfadíszt, ékszert, vagy bármi mást. A kérdés, az hogy minderre megéri-e 3D nyomtatót beszerezni

3 dimenziós ábraÖsszességében a 3D nyomtatás nagyszerű szórakozás, rengeteget tud segíteni a háztartás körüli teendőkben, törött műanyag alkatrészek pótlásában. Bár számos üzlet és webshop termékkínálatában vannak már 3D nyomtatók, az ár, anyag- és áramköltség még nem teszi a legköltséghatékonyabb otthoni géppé ezeket, de ahogy a technológia fejlődik, úgy lesznek majd egyre olcsóbbak, és úgy válnak majd olyan természetessé otthonainkban, mint a sima nyomtatók és számítógépek. Ezzel szemben az orvostudományban, már jóval elterjedtebb a használata. Egyenlőre csak kísérleti céllal alkalmazzák, ugyanis azt gondolják, hogy a megfelelő anyagok segítségével szöveteink és szerveink újraépíthetők lesznek. Ha valóban sikerül ép szöveteket létrehozni, már csak idő kérdése és elöregedő társadalmunk élettartamának hossza gyökeresen megváltozhat. Jelenleg a 3D-s rendszerek a sejtbevitelt lehetővé teszik, de gyógyítani még nem lehet ezzel a technológiával a beteg szerveinket.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!